Hans Klok
informatief
18 december 2025
Fotocredit: AVROTROS

Hans Klok in Maestro

“Ik ga een autobiografie schrijven met de titel ‘Altijd te laat’.” Hans Klok verontschuldigt zich: de man die bekendstaat als de snelste illusionist ter wereld neemt een kwartier te laat plaats in een café in Bloemendaal. Het is een plek waar hij vaker komt; de eigenaar zet meteen de terrasverwarming voor hem aan.

Je bent geen man van de klok?

“Ik heet Klok, maar daar houdt het ook op. Ik ben slecht met afspraken en zo; ik ga altijd te laat weg. Mijn vader – hij is inmiddels al een tijd overleden – ergerde zich daaraan. Bij optredens ben ik trouwens wel altijd op tijd: ik moet er uren van tevoren zijn om alle illusies goed voor te bereiden.”

Bij ‘Maestro’ mag je je juist niet voorbereiden…

“Klopt. De makers zien niet graag dat deelnemers zich vooraf te veel in het vak van dirigent verdiepen. Ze willen echt dat je er blanco instapt. Kort voor de eerste aflevering krijg je te horen welk stuk je moet dirigeren. Daarna komen de lessen. Ik stap in een wereld die ik niet ken. Aan de ene kant is dat lastig, aan de andere kant brengt dat rust: het is niet mijn werk, dus ik hoef er niet in uit te blinken…”

Maar…?

“Maar ik kon het toch niet laten om Chris Zegers – de winnaar van de vorige editie – aan te spreken toen ik hem tegenkwam. Hij had goede tips voor me. Dat dirigeren niet alleen draait om het ritme aangeven met de baton bijvoorbeeld, dat je ook met een gezichtsuitdrukking kunt laten zien wanneer het koperwerk of de violen moeten invallen.”

Waarom doe je mee aan ‘Maestro’?

Tekst: Maarten van der Meer

Back to top