Make up your mind
informatief
15 september 2026
Fotocredit: Rob Jacobs/RTL

Fred van Leer: ‘Make up your mind’ is echt een feestje’

Als panellid van Make up your mind probeert Fred van Leer de identiteit van dragqueens te ontrafelen. Daar wordt hij altijd vrolijk van, zelfs als hij er weer eens volledig naast zit.

Dit is het zesde seizoen. Heb je een nieuwe spelstrategie?

“Ik heb speciaal een toneelkijkertje gekocht om de gezichten beter te kunnen zien, maar dat heeft nog weinig geholpen. De optredens gaan heel snel voorbij en we moeten van een afstand door alle rook- en lichteffecten heen kijken. Op televisie zie je alles heel mooi vanuit meerdere hoeken en met close-ups, dat maakt raden misschien makkelijker. Al geef ik toe dat ik het vaak thuis ook niet meer weet als ik een aflevering zie.”

Wat vind je zo lastig aan raden?

“Heb je even? Het is meer dan een pruik, glitterjurk en make-up. Dankzij heupvullingen, gezichtsprotheses en gekleurde lenzen krijgen de deelnemers een compleet nieuw uiterlijk. Sowieso hebben mensen een heel ander silhouet als ze ineens op hakken lopen. Zie dan nog maar eens wie het is… Om nog maar te zwijgen over de vreselijk cryptische hints. Vaak snap ik die pas als ik alweer onderweg naar huis ben.”

Toch heb je de grootste lol.

“Ja, want het is echt een feestje. Wat mijn bui ook is, dit programma dwingt me te genieten. Nikkie de Jager en ik hebben als vaste panelleden onderling de grootste lol. Als er een kandidaat opkomt, hoeft ze me maar aan te kijken om in lachen uit te barsten: ‘Hij weet het weer niet!’ Ik verwacht al seizoenenlang dat Connie Witteman een keer meedoet. Vorig jaar wist ik zeker dat zij het was; bleek het Wendy van Dijk te zijn. Sorry Wendy! Maar we hebben zoveel pret dat het niets uitmaakt dat ik er zo vaak naast zit.”

Tekst: Jef Willemsen

Back to top